Co warto zwiedzić na Teneryfie?

co warto zwiedzić na teneryfie

Planując wakacje zastanawialiśmy się co warto zwiedzić na Teneryfie, oprócz znanych w świecie wspaniałych plaż i roślinności. Swobodnie możecie odpuścić całe Południe, jeśli liczycie na doznania estetyczne oparte o architekturę. Natomiast na Północy jest kilka perełek, które warte są poświęcenia chwili na spacer.

La Orotava to 40-tysięczne miasteczko, wspaniale usytuowane na zboczu wzgórza, co przekłada się na jego pochylenie północno-wschodnie. Przechadzka wzdłuż stylowych fasad starohiszpańskich budynków pozwoliła nacieszyć oczy. Co rusz można natknąć się na piękne rezydencje, kryte glinianą pomarańczową dachówką. Spacer doprowadził nas do Ogrodów Wiktorii, wspaniałego miejsca, z którego można podziwiać panoramę miasta. La Orotavę zdecydowanie można zaliczyć do najpiękniejszych miast Teneryfy.

Pędziliśmy przez kawał wyspy aby zobaczyć starówkę w mieście San Cristóbal de La Laguna. Zachęceni opiniami w przewodniku nie rozczarowaliśmy się – stare miasto prezentuje się znakomicie. Pewną trudność sprawiło nam znalezienie miejsca do parkowania, bo większość parkingów po prostu była zajęta – najazd turystów widoczny był również na deptaku. Podczas spaceru natknęliśmy się niespodziewanie na pomnik Jana Pawła II, który znajduje się obok kościoła pw Niepokalanego Poczęcia. Ot, taki miły polski akcent 🙂

Wracając do Garachico zatrzymaliśmy się w miejscowości San Juan de La Rambla, aby w restauracji Las Aguas skosztować podobno najlepszych na Teneryfie arroce. Arroce to danie podobne do paelli, ale bardziej wilgotne. Ryż dosłownie pływa w sosie i jeśli komuś nie odpowiada zapieczona suchość paelli to jest to dobry zamiennik. Nas arroce aż tak bardzo nie powaliło, szczególnie w porównaniu do paelli, którą kosztowaliśmy w restauracji El Molino Blanco w pierwszy wieczór naszego pobytu. Nawet jeśli arroce nie będzie wystarczającym powodem do zatrzymania się w San Juan de La Rambla, to warto odbyć spacer po nabrzeżu w asyście szumu fal rozbijających się o niego.

Dodaj komentarz